reklama
kategoria: Na Sygnale
10 marzec 2025

Czworo kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista tym razem wydmuchał ponad dwa promile

zdjęcie: Czworo kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista tym razem wydmuchał ponad dwa promile / fot. KMP w Wałbrzychu
fot. KMP w Wałbrzychu
Wałbrzyscy funkcjonariusze w miniony weekend zatrzymali na ulicach naszego miasta czworo kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Dwie kobiety oraz mężczyzna poruszali się samochodami, a drugi ze skontrolowanych mężczyzn rowerem. Niechlubny rekordzista poruszający się samochodem osobowym wydmuchał tym razem ponad dwa promile tej substancji.
REKLAMA

W sobotni poranek policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Świdnickiej na Podgórzu sprawdzili stan trzeźwości kierującej samochodem osobowym. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że mieszkanka Wałbrzycha miała 0,22 promila alkoholu. W jej przypadku policyjne czynności zakończyły się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu. Samochód przekazany został osobie wskazanej. Za popełnione wykroczenie 24-latce grozi długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Tego samego dnia przed godziną 16:00 inni policjanci „drogówki” na al. Podwale na Podzamczu skontrolowali natomiast jadącego samochodem osobowym 36-latka, który przekroczył dozwoloną przepisami prędkość. Mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie 400 złotych, ale to był dopiero początek problemów dla wałbrzyszanina. Mieszkaniec naszego miasta był niechlubnym rekordzistą minionego weekendu i wydmuchał 2,02 promila alkoholu. Pożegnał się więc z prawem jazdy i tym samym będzie musiał stanąć na sądowej wokandzie. Za popełnione przestępstwo czeka go wysoka grzywna, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a nawet kara pozbawienia wolności do lat trzech. Jako że samochód nie należał do 36-latka, musi on liczyć się także z przepadkiem równowartości pojazdu.

Drugiego z mężczyzn mundurowi skontrolowali godzinę później. 39-latek jadący rowerem trafił na ten sam patrol co poprzednik na ul. 11 Listopada na Nowym Mieście. Badanie wykazało w jego organizmie 0,79 promila alkoholu, dlatego cyklista do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie mieszkaniec naszego miasta otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

Druga z zatrzymanych do kontroli drogowej kobiet wpadła natomiast w ręce kolejnych policjantów ruchu drogowego w poniedziałek po godzinie 7:00 na ul. Świdnickiej na Podgórzu. Kierująca samochodem dostawczym 38-letnia mieszkanka naszego miasta wydmuchała 0,91 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem w ruchu drogowym wałbrzyszanka utraciła prawo jazdy. Teraz i ją czeka sprawa sądowa. Kobieta musi się liczyć z wysoką grzywną, długotrwałym zakazem prowadzenia pojazdów, a nawet karą pozbawienia wolności do lat trzech.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
9.7°C
wschód słońca: 05:31
zachód słońca: 20:12
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2025-04-29 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-02 19:00
miejsce
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-08 12:00
miejsce
Stara Kopalnia, Wałbrzych, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2025-05-11 15:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany