19 kwiecień 2022

Leczenie pacjentów onkologicznych w wałbrzyskim szpitalu będzie kontynuowane

Pacjenci Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, którzy zmagają się z chorobą nowotworową, mają zagwarantowaną ciągłość specjalistycznego leczenia onkologicznego i radioterapii. Planowane zmiany związane są z wygaśnięciem umowy z firmą Affidea i dalszą realizacją usług w ramach struktury szpitala. Będą sukcesywnie wprowadzane w połowie 2022 r. i uwzględnią potrzeby chorych.
REKLAMA
Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu od wielu lat zapewnia pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie onkologiczne. Świadczenia zdrowotne w tym zakresie, które dotychczas były realizowane przy wsparciu Międzynarodowego Centrum Onkologii, będą w pełni kontynuowane. W związku z wygaśnięciem umowy z firmą Affidea Sp. z o. o., dalsze leczenie pacjentów będzie zapewnione przez Zakład Radioterapii wałbrzyskiego szpitala.

Przejęcie usług zgodnie z umową

Umowa ze spółką Affidea na świadczenie usług radioterapeutycznych została podpisana 15 lat temu na czas określony.

Zgodnie z jej założeniami, po upływie tego okresu współpraca wygasa, a ośrodek radioterapii wraz z kompleksowym wyposażeniem przechodzi na własność wałbrzyskiego szpitala. Rezygnacja z usług podmiotu zewnętrznego jest działaniem w pełni uzasadnionym i korzystnym dla szpitala oraz jego pacjentów.

Szpital zadbał o pacjentów i personel

Do końca maja 2022 r. spółka Affidea jest zobowiązana do świadczenia usług radioterapeutycznych objętych umową.

Prawidłowe wywiązanie się  Affidei z zawartych umów, zarówno na świadczenie usług, jak i na umowę dzierżawy jest niezbędnym warunkiem do uniknięcia przerwy w udzielaniu usług. Jednak w trosce o życie i zdrowie pacjentów,  Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego podjął kroki, które zabezpieczają nieprzerwane leczenie pacjentów onkologicznych, będące sprawą priorytetową. Jeśli zajdzie taka konieczność, w okresie przejściowym chorzy zostaną tymczasowo skierowani do innych renomowanych ośrodków. Docelowo kompleksowa onkologiczna opieka medyczna będzie kontynuowana i rozwijana w ramach działalności wałbrzyskiego szpitala. W Wałbrzychu będą nadal znajdować pomoc pacjenci zarówno rozpoczynający leczenie, jak i będący w trakcie terapii.

W razie jakichkolwiek  problemów z ich dostępnością, pacjenci powinni kontaktować się ze szpitalem, a ten zapewni im kontynuację leczenia. Mogą też uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat organizacji leczenia od wyznaczonego w tym celu koordynatora (pod numerem telefonu 885 454 848).

Spółka Affidea zwolniła z pracy cały zespół Międzynarodowego Centrum Onkologii. Dyrekcja wałbrzyskiego szpitala zapewniła im zatrudnienie w ramach swojej struktury, zatem  pacjentami będzie zajmował się znany im personel w dotychczasowej lokalizacji.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
17.8°C
wschód słońca: 04:57
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 18:00
miejsce
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-01 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany