Złodzieje kabli telekomunikacyjnych zatrzymani przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy
Wałbrzyscy funkcjonariusze od początku tego roku co jakiś czas otrzymywali zgłoszenia o popełnionych przestępstwach związanych z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych na terenie naszego miasta. Miały one miejsce między innymi przy ul. Kaszubskiej, Moniuszki, Poznańskiej, Niepodległości, Zamkowej, czy tez al. Wyzwolenia. Prowadząc działania operacyjne ostatecznie mundurowi wytypowali, kto jest odpowiedzialny za dwadzieścia tego typu czynów, gdzie starty w wyniku zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej w różnych miejscach wyniosły ponad 120 tysięcy złotych.
W miniony piątek przed południem mundurowi ostatecznie zatrzymali dwóch podejrzanych w tej sprawie mężczyzn - 37 oraz 39-latka. Pierwszy nich wpadł w ręce policjantów przy ul. Beethovena, drugi przy ul. Słowiańskiej. Ponadto młodszy ze sprawców posiadał przy sobie narkotyki w postaci metamfetaminy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że serii kradzieży, a przy tym do uszkodzeń przewodów telekomunikacyjnych i spowodowania przez to zakłóceń w działaniu części sieci, sprawcy dokonali w okresie od końca grudnia zeszłego roku do 16 maja tego roku.
Za popełnione przestępstwa obaj wałbrzyszanie odpowiedzą teraz przed sądem. W trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu podejrzani objęci zostali dozorem policyjnym.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży