Złodziej zatrzymany po pościgu pieszym przez będącego na urlopie wałbrzyskiego policjanta pierwszego komisariatu

fot. KMP w Wałbrzychu
Będący na urlopie wałbrzyski funkcjonariusz pierwszego komisariatu udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Wczoraj koło południa wychodząc na spacer z psami zauważył na terenie jednego z marketów na Piaskowej Górze złodzieja uciekającego z pudełkami markowych klocków dla dzieci i od razu ruszył w pościg za nim. 23-letni przestępca został przez posterunkowego dogoniony, obezwładniony i zatrzymany. Mienie ostatecznie wróciło do sklepu, a podejrzany usłyszał zarzut kradzieży.
REKLAMA

Post. Mateusz Korulczyk wychodząc koło południa na spacer z psami, nie spodziewał się, że będzie musiał ruszyć w pościg za złodziejem. A tak właśnie się stało w rejonie ul. Długiej. Kiedy policjant zobaczył wybiegającego ze sklepu mężczyznę ze skradzionym mieniem, natychmiastowo zareagował i dogonił sprawcę przestępstwa, po tym jak ten z terenu placówki handlowej próbował uciec w ulicę Norwida.

Powiadomiony o zdarzeniu dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu do pomocy policjantowi, który w tym momencie przebywa na urlopie, wysłał umundurowany patrol dzielnicowych. W trakcie czynności ze złodziejem funkcjonariusze ustalili, że 23-letni wałbrzyszanin wychodząc z marketu nie zapłacił za towar, kradnąc markowe klocki o łącznej wartości około 550 złotych. Utracone mienie w stanie nienaruszonym zostało przekazane pracownikom placówki.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa i stanie teraz przed sądem. Za kradzież może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
17.8°C
wschód słońca: 04:57
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 18:00
miejsce
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-01 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany