11 kwiecień 2024

Wałbrzyski policjant w tym roku również wysoko w wojewódzkim konkursie ruchu drogowego

W dniach 9-10 kwietnia 2024 roku Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadził eliminacje wojewódzkie do XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Podczas zmagań funkcjonariusze rywalizowali w zakresie sprawności poruszania się samochodem i motocyklem, umiejętności strzeleckich oraz kierowania ruchem drogowym. Nie zabrakło oczywiście testu z zakresu przepisów o ruchu drogowym oraz zajęć z pierwszej pomocy. W grupie funkcjonariuszy z 27 powiatów wałbrzyski policjant - mł. asp. Grzegorz Koszkul - znalazł się, tak zresztą jak w zeszłym roku, na wysokiej siódmej pozycji. Tym razem do miejsca na podium zabrakło mu 10 punktów.

Konkurs, którego celem było osiągnięcie jak najlepszego wyniku punktowego, obejmował następujące konkurencje:

• strzelanie z broni służbowej,
  • kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu,
  • jazda sprawnościowa samochodem,
  • jazda sprawnościowa motocyklem,
  • test ze znajomość przepisów ruchu drogowego,
  • test wiedzy i sprawdzian praktyczny z udzielania pierwszej pomocy.

W eliminacjach wojewódzkich na Dolnym Śląsku I miejsce z 71 punktami zajął sierż. szt. Dawid Oksiukowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na siódmej pozycji – mając 55,5 punktu - uplasował się wałbrzyski policjant „drogówki” mł. asp. Grzegorz Koszkul, któremu do miejsca na podium zabrakło tym razem 10 punktów.

Podczas pierwszego dnia zawodów wałbrzyski funkcjonariusz w konkurencji strzeleckiej zdobył siódmą pozycję, a w ręcznej regulacji ruchem był trzeci. Trochę gorzej poszło mu natomiast ze sprawnościową jazdą samochodem i motocyklem, gdzie uplasował się kolejno na osiemnastej oraz piętnastej pozycji. Podczas drugiego dnia imprezy przeprowadzony został test z wiedzy ogólnej dotyczącej przepisów drogowych. Nasz mundurowy rozwiązał go z siódmym wynikiem. Tego dnia odbyły się także zajęcia z pierwszej pomocy, gdzie mł. asp. Grzegorz Koszkul był czwarty.

Teraz zwycięzcy reprezentować będą garnizon dolnośląski i zmierzą się w kolejnych konkurencjach w ogólnopolskim finale konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.