17 styczeń 2022

Wałbrzyscy policjanci codziennie walczą z przestępczością narkotykową. Kilkanaście osób zatrzymanych w ciągu kilku ostatnich dni

fot. KMP w Wałbrzychu
Czternaście osób zostało zatrzymanych w ostatnich dniach za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. To wynik prowadzonych praktycznie codziennie przez policjantów z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego działań zwalczających to zjawisko kryminogenne. Funkcjonariusze po raz kolejny narkotykom mówią stanowcze NIE! i informują, że będą kontynuować akcję.
REKLAMA

13 stycznia policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy po południu odwiedzili jedno z mieszkań w centrum naszego miasta i zatrzymali 35-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna ukrywał tam narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy. W tym samym czasie policjanci kryminalni pierwszego komisariatu zapukali do jednego z mieszkań na Piaskowej Górze. Tam z narkotykami w postaci marihuany oraz amfetaminy wpadł 25-latek. Tego samego wieczora, ci sami policjanci zespołu wywiadowców co poprzednio, pojechali na Poniatów. 28-letnia lokatorka jednego z mieszkań na widok funkcjonariuszy próbowała ukryć narkotyki za telewizorem, jednak to jej się nie udało. W tym przypadku policjanci zabezpieczyli największą ilość, bo blisko 140 porcji handlowych amfetaminy. Przed godziną 23:00 inni policjanci tego samego pionu wałbrzyskiej komendy na jednej z posesji w centrum Wałbrzycha zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie środków zabronionych prawem. Zabezpieczone przy 37-latku narkotyki to amfetamina.

W piątkową noc policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali na terenie Sobięcinia 21-latka. Młody mężczyzna ukrywał przy sobie narkotyki w postaci metamfetaminy i marihuany. Tego samego dnia około godziny 16:30 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o samowolnym zajęciu przez dwóch mężczyzn lokalu mieszkalnego przy ul. Świerkowej należącego do gminy. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych 26-latków. Jeden z nich był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa, a drugi miał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Półtorej godziny później policjanci zespołu wywiadowców przeprowadzili kontrolę drogową na ul. 1 Maja. Podczas niej znaleźli przy kierującym 24-latku narkotyki w postaci metamfetaminy oraz marihuany. W piątkowy wieczór - około godziny 22:30 – na na ul. Jasnej w Boguszowie-Gorcach miejscowi funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę drogową. Kierujący samochodem osobowym 25-latek również był w posiadaniu narkotyków w postaci marihuany.

Sobota to jedna zatrzymana osoba z narkotykami. Tym razem około godziny 17:30 37-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego zatrzymali na ul. Sienkiewicza w Głuszycy tamtejsi policjanci. Przy mężczyźnie mundurowi znaleźli dwa woreczki z amfetaminą.

W niedzielę policjanci prowadzili dalsze działania. W nocy w ręce funkcjonariuszy prewencji pierwszego komisariatu na jednej z ulic Piaskowej Góry wpadł 23-latek posiadający przy sobie niewielkie ilości amfetaminy. W tym samym czasie policjanci w Boguszowie-Gorcach dokonali kontroli drogowej w Jabłowie i zatrzymali tam 19-letniego kamiennogórzanina mającego narkotyki w postaci marihuany. Wieczorem natomiast w dzielnicy Nowe Miasto policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy zatrzymali 26-latka. Przy nim znaleźli amfetaminę. Przed północą inni funkcjonariusze tego pionu udali się na jedną z ulic w centrum miasta, gdzie w ich ręce wpadł 21-latek, który również ukrywał w wierzchniej odzieży amfetaminę.

Teraz wszystkim zatrzymanym osobom za posiadanie narkotyków grożą 3 lata więzienia. O losie podejrzanych zadecyduje sąd.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
6.9°C
wschód słońca: 04:50
zachód słońca: 20:54
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 18:30
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-01 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-04 19:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany