"Przepełnia mnie duma z pracy Naszej Policji. Dziękuję za Waszą Służbę" - takiego maila otrzymali policjanci wałbrzyskiej komendy za uratow

fot. KMP w Wałbrzychu
Wystarczyła rozmowa wałbrzyskiej policjantki ruchu drogowego z 14-latkiem, aby zdesperowany chłopiec zszedł z dachu budynku. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na terenie dzielnicy Sobięcin. Dzięki działaniu wałbrzyskich funkcjonariuszy młodemu mieszkaniowcowi naszego miasta nic mu się nie stało. Jeszcze tego samego dnia trafił on pod opiekę specjalistów. Do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mailowo wpłynęły natomiast podziękowania za profesjonalnie przeprowadzoną przez mundurowych interwencję.
REKLAMA

Funkcjonariusze około godziny 15:30 usłyszeli od dyżurnego wałbrzyskiej komendy o możliwej próbie samobójczej młodego mieszkańca naszego miasta, dlatego niezwłocznie udali się na Sobięcin, gdzie po przyjeździe ustalili, że 14-latek wszedł po drabinie bezpieczeństwa na dach budynku, z którego zamierza skoczyć.

Policjantka ruchu drogowego post. Patrycja Kusiak bez wahania sama wspięła się na dach, by porozmawiać ze zdesperowanym nastolatkiem. Przeprowadzona przez nią interwencja po chwili przyniosła pozytywny rezultat. 14-latek zszedł razem z nią na korytarz, a następnie udał się z funkcjonariuszami do radiowozu. Ostatecznie młodym wałbrzyszaninem zajęli się specjaliści z zespół ratownictwa medycznego, którzy zostali wezwani na miejsce, a w szpitalu lekarze.

Dzięki szybkim działaniom przeprowadzonym przez policjantów ruchu drogowego uratowane zostało życie młodego wałbrzyszanina. Miłym zaskoczeniem był e-mail z podziękowaniami, który jeszcze tego samego dnia wpłynął do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, wysłany przez mieszkankę naszego miasta. Czytamy w nim:

„Dziękuję za wspaniałą służbę policjantom, którzy zapobiegli dzisiaj próbie samobójczej chłopca z naszego sąsiedztwa. Szybka interwencja, niezwykle profesjonalna i przede wszystkim skuteczna. Ogromne podziękowania szczególnie dla młodej policjantki, która praktycznie sama ściągnęła chłopaka z dachu. Przepełnia mnie duma z pracy Naszej Policji. Dziękuję za Waszą Służbę. ”

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
17.8°C
wschód słońca: 04:57
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 18:00
miejsce
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-01 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany