Osoby poszukiwane codziennie zatrzymywane. Wczoraj dwie kolejne trafiły w ręce policjantów
12 czerwca chwilę przed godziną 17:00 dzielnicowi drugiego komisariatu udali się na Podgórze, gdzie na terenie jednej z posesji przy ul. Pohulanka zatrzymali ukrywającego się od pewnego czasu przed wymiarem sprawiedliwości mężczyznę. 49-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze siedmiu miesięcy. A został skazany za wielokrotne poruszanie się pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. Dzisiaj przed południem trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.
Drugi z zatrzymanych wpadł w ręce dzielnicowy pierwszego komisariatu po godzinie 18:00 na terenie jednej z placówek handlowych przy ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi potwierdzili, że wałbrzyszanin był poszukiwany przez cztery prokuratury - w Myślenicach, Otwocku, Śremie oraz Prudniku, celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło o aktualnie prowadzone przez te jednostki postępowania karne związane z różnego rodzaju oszustwami. Po wykonanych czynnościach 38-latek został ostatecznie zwolniony.
Przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem. Z przymusowym doprowadzeniem do jednostki powinni się liczyć także ci, którzy unikają stawienia się na przesłuchanie przed organ procesowy.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży