21 styczeń 2022

Najpierw włamał się do piekarni, później ukradł zawieszoną na budynku kamerę monitoringu, którą policjanci pierwszego komisariatu ostatecznie odzyskal

fot. KMP w Wałbrzychu
Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu ustalili kilka dni temu, kto jest sprawcą kradzieży z włamaniem do pomieszczenia magazynowego piekarni znajdującej się przy jednej z ulic na Białym Kamieniu. Zatrzymanym w czwartkowe przedpołudnie okazał się 39-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna odpowie również za kolejne przestępstwo - kradzież kamery monitoringu z budynku usytuowanego przy ul. Gwarków.
REKLAMA

Do kradzieży z włamaniem do piekarni doszło 25 września zeszłego roku przy ul. Daszyńskiego. Policjanci ustalili, że sprawca po wyważeniu drzwi do magazynu przedsiębiorstwa dostał się do jego wnętrza skąd ukradł komputer, telefon komórkowy, alkomat, wideorejestrator oraz gotówkę, a straty oszacowane zostały na 11 tysięcy złotych. Zatrzymany wczoraj koło południa 39-latek przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia.

Podczas dalszych czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie także dokonanie następnego czynu zabronionego. Podejrzany 4 listopada zerwał z elewacji budynku przy ul. Gwarków i zabrał kamerę monitoringu, gdzie straty wyniosły 2 tysiące złotych. I w tym wypadku 39-latek przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Za kradzież i kradzież z włamaniem wałbrzyszaninowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Policjanci pierwszego komisariatu podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do sprawcy odnaleźli skradzioną kamerę.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
8.1°C
wschód słońca: 04:50
zachód słońca: 20:54
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 18:30
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-01 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-04 19:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany