Jabłko, czy cytryna - wspólna akcja wałbrzyskiej Policji oraz uczniów szkoły podstawowej

fot. KMP w Wałbrzychu
Wczoraj wałbrzyscy policjanci, wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Wałbrzychu, w nietypowy sposób kontrowali kierowców. Jabłko w nagrodę, a cytryna dla kierowcy, który nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Podczas prowadzonych działań dzieci wręczyły kierującym 10 jabłek i 6 cytryn. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi kierujących na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz właściwe użytkowanie pasów bezpieczeństwa.
REKLAMA

11 maja w godzinach porannych uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Wałbrzychu wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policja w Wałbrzychu przeprowadzili akcję „Jabłko, czy cytryna”. Funkcjonariusze z "drogówki" sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie miejscowej szkoły. Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa.

Uczniowie podczas spotkania przypomnieli sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, a także mieli okazję wspólnie z policjantami przeprowadzać kontrolę pojazdów. Dzieci nagradzały jabłkiem kierowców poruszających się zgodnie z przepisami. Natomiast tych, do których były zastrzeżenia częstowali cytryną.

Podczas prowadzonych działań uczniowie wręczyli 10 jabłek i 6 cytryn. Kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą, ale z uśmiechem na twarzy przyjmowali kwaśny owoc i ….obiecali poprawę. Dzieci na tę okoliczność na dużych kolorowych kartonach wypisały hasła, które przypominały kierującym o jeździe zgodnej z zasadami bezpieczeństwa na drodze.

W czasie kontroli policjanci przypominali ponadto o konsekwencjach jakie wiążą się z przekraczaniem dozwolonej prędkości, o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, czy przewożenia małych dzieci w specjalnych fotelikach.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
17.8°C
wschód słońca: 04:57
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 18:00
miejsce
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-01 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany