Dwóch wandali w rękach wałbrzyskich policjantów. Uszkodzone drzwi oraz szyba samochodu

fot. KMP w Wałbrzychu
W ostatnich dniach wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch wandali. Mężczyzna w wieku 34 lat odpowie za dewastację drzwi wejściowych do jednego z budynków w Boguszowie-Gorcach, a 42-latek za uszkodzenie szyby czołowej w samochodzie osobowym zaparkowanym na terenie jednej z posesji na Białym Kamieniu.
REKLAMA

8 maja około godziny 18:00 funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy zostali poinformowani o tym, że przy ul. Krótkiej w Boguszowie-Gorcach mężczyzna zdemolował drzwi wejściowe do budynku wspólnoty. Policjanci pojawili się na miejscu już po chwili i zatrzymali zaskoczonego takim obrotem sprawy 34-latka na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Okazało się, że był to jeden z lokatorów. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 600 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

W poniedziałek natomiast do wałbrzyskiego komisariatu pierwszego zgłosił się 61-latek, któremu 6 maja uszkodzona została szyba czołowa zaparkowanego samochodu osobowego. Mężczyzna wskazał, że sprawcą tego zdarzenia był jego sąsiad, który miał rzucić w kierunku pojazdu kamieniem. Straty w mieniu również zostały oszacowane na kwotę 600 złotych. Podejrzany 42-latek został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu i również usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
17.8°C
wschód słońca: 04:57
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 18:00
miejsce
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-01 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany