Dwóch poszukiwanych zatrzymanych na Piaskowej Górze
Zatrzymania na Piaskowej Górze
Wczoraj po południu wałbrzyscy policjanci z pierwszego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.
Około godziny 13:00 dzielnicowi patrolowali rejon Piaskowej Góry. Przed przychodnią przy ul. Głównej zauważyli 65-letniego mieszkańca miasta. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary łącznie ponad sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Wyroki Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zapadły za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej oraz kradzież rozbójniczą. Zatrzymany spędził noc w policyjnej celi; dziś zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego.
Drugi z poszukiwanych wpadł około godziny 16:30 w jednym z mieszkań przy ul. Teligi. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 57-latek miał do zapłacenia grzywnę w wysokości 4,2 tys. zł za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podczas czynności mężczyzna wpłacił wymaganą kwotę na konto wskazane przez sąd i został zwolniony do miejsca zamieszkania. Gdyby nie uregulował należności, zastępczo spędziłby 211 dni w więzieniu.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu podkreśla skuteczność działań dzielnicowych oraz egzekwowanie orzeczeń sądowych.
źródło informacji: kom. Marcin Świeży / policja.pl









