Codzienna walka z przestępczością narkotykową trwa. Zatrzymanych dwanaście osób

fot. KMP w Wałbrzychu
Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali kolejnych dwanaście osób, które posiadały różnego rodzaju środki psychotropowe lub odurzające. Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 10 tysięcy porcji handlowych narkotyków. Jeden osoba dodatkowo odpowie za posiadanie broni bez zezwolenia, którą funkcjonariusze zabezpieczyli podczas przeszukania jej mieszkania. Policjanci po raz kolejny mówią stanowcze nie osobom zajmującym się tym nielegalnym procederem i zapowiadają dalsze, codzienne działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.
REKLAMA

Do pierwszej interwencji doszło w czwartkowe popołudnie. Funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań na Białym Kamieniu. To właśnie tam zatrzymali 36-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który w jednym z pomieszczeń ukrywał spore ilości narkotyków w postaci metamfetaminy, amfetaminy oraz marihuany. Łącznie z zabezpieczonych środków psychotropowych i odurzających można było wykonać ponad 9300 porcji handlowych tych narkotyków. U podejrzanego policjanci znaleźli także broń wraz z amunicją, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

W piątkowy wieczór funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się natomiast do Czarnego Boru, gdzie kontrolowali miejsca zagrożone demoralizacją, w których najczęściej grupuje się młodzież. Przy ul. Słonecznej zauważyli dwie młode kobiety. Okazało się, że 21-latka z powiatu kamiennogórskiego oraz 23-latka z powiatu wałbrzyskiego były w posiadaniu narkotyków w postaci marihuany, dlatego kobiety noc spędziły w policyjnej celi.

W sobotę po południu policjanci zespołu wywiadowców tym razem patrolowali rejon galerii handlowej na Sobięcinie. To właśnie w jej okolicy zauważyli młodego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie substancji zabronionych prawem. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że 18-letni wałbrzyszanin również miał przy sobie marihuanę.

Tego samego dnia po godzinie 17:00 policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie podczas patrolu tej miejscowości sprawdzili, czy narkotyków nie posiada 34-letnia mieszkanka tej miejscowości. Kobieta ukrywała przy sobie niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy.

Po godzinie 20:00 kolejni policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy w centrum Wałbrzycha wylegitymowali kolejnego mężczyznę. U 32-latka znaleźli mniejsze ilości metamfetaminy.

To nie był jednak koniec sobotnich zatrzymań. Po godzinie 22:00 policjanci prewencji pierwszego komisariatu zostali wezwani na interwencję domową na Piaskowej Górę. W jednym z mieszkań zatrzymali najpierw 44-latka posiadającego amfetaminę, a w wyniku dalszych czynności 39-latkę z marihuaną.

W poniedziałek po południu funkcjonariusze prewencji patrolowali rejon Białego Kamienia. W podwórku zauważyli znanego im osobiście 33-latka, a przy mężczyźnie znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy.

Tego samego dnia przed godziną 20:00 dzielnicowi drugiego komisariatu skontrolowali jadącego jedną z bocznych ulic kierującego samochodem osobowym. Podczas czynności mundurowi ustalili, że 28-latek miał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy, a także znajdował się pod wpływem środków odurzających w postaci marihuany.

We wtorek przed godziną 8:00 funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne udali się na Podgórze. Na terenie jednej z posesji zatrzymali 28-latka. Wałbrzyszanin ukrywał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy, a także był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym za wcześniej popełnione przestępstwa.

Dzisiaj w nocy jeszcze dzielnicowi drugiego komisariatu ujawnili przy legitymowanym na jednej z ulic Podgórza 34-latku środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Pierwszemu z zatrzymanych mężczyzn za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych oraz odurzających, a także posiadanie broni i amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Pozostałym podejrzanym za popełnione przestępstwa grożą trzy lata za kratami więzienia.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
17.5°C
wschód słońca: 04:57
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 18:00
miejsce
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-01 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany