44-latka usłyszała zarzuty oszustwa i wyłudzenia pożyczki

fot. KMP w Wałbrzychu
W wyniku działań operacyjnych policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali, a funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą postawili zarzuty oszustwa oraz wyłudzenia pożyczki 44-letniej wałbrzyszance. Kobieta w połowie października 2018 roku doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem jeden z banków oferujących pożyczki, a mającą swój oddział w naszym mieście.
REKLAMA

Funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 16 października 2018 roku podejrzana przekazała pracownikowi jednego z banków zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do zatrudnienia oraz wysokości osiąganych przez nią zarobków. Kobieta otrzymała wtedy pożyczkę w kwocie ponad 3 tysięcy złotych, ale nie zamierzała jej spłacać. Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

We wtorek przed południem podejrzana została zatrzymana przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy na ul. Rycerskiej w Wałbrzychu, a następnie policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przedstawili 44-latce dwa zarzuty. Kobieta odpowie przed sądem za oszustwo oraz wyłudzenie pożyczki. Za kraty więzienia może trafić na 8 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wałbrzych
17.8°C
wschód słońca: 04:57
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2022-05-22 17:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-22 18:00
miejsce
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-29 16:00
miejsce
Filharmonia Sudecka, Wałbrzych,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-06-01 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany