2 kwiecień 2021

Wałbrzyskie licealistki w finale Olimpiady. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych.

fot. nadesłane
Siódma edycja Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w całości odbywa się formule on-line. Po etapie wojewódzkim Olimpiady znamy już najlepsze drużyny w kraju, które 16 kwietnia powalczą w wielkim finale.
REKLAMA
Dolny Śląsk będzie reprezentowany przez Amelię, Klaudię i Wiktorię  - uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Wałbrzychu, które wygrały etap wojewódzki wykazując się największą wiedzą o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów dolnośląskich szkół.

To już kolejny sukces tej drużyny. W poprzedniej edycji Olimpiady uczennice z IV LO również wygrały półfinał. Tematyka ubezpieczeń społecznych nie jest łatwa, ale dziewczyny ciężko pracują i angażują się w dodatkowe formy rozwijania wiedzy ubezpieczeniowej – mówi Magdalena Walter koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w wałbrzyskim ZUS. - Prowadzenie działalności gospodarczej i wynikające z tego obowiązki ubezpieczeniowe, prawo do świadczeń, historia ubezpieczeń społecznych – to niektóre tematy, jakie pojawiły się w zestawie pytań testowych - dodaje.

Od roku szkolnego 2021/2022 Olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Laureaci olimpiady są zwolnieni z części egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Dodatkowo – dzięki współpracy ZUS z uczelniami – laureaci olimpiady otrzymują indeksy na wybrane kierunki np. administracyjne, prawne i ekonomiczne. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy rywalizują w olimpiadzie, najpierw uczestniczą w autorskim programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Każdego roku w lekcjach bierze udział do 30 tysięcy uczniów z ponad tysiąca szkół.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wałbrzychu

kiedy
2021-10-16 19:00
miejsce
Teatr Zdrojowy, Szczawno-Zdrój,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-17 19:00
miejsce
Hala Aqua Zdrój, Wałbrzych, ul....
wstęp biletowany